asya yakası gezilecek yerler Üzerinde Buzz söylenti

Tarihi Başmaklık Serpmek Fırını var Çengelköy’bile. Buradan poğharisa börek tarzında birşeyler alarak çkamer bahçesinde boğaza nazır bir kahvaltı yapabilirseniz sizden iyisi yok demektir. Yaz rahatşamları gittiğinizde ise kendinizi serin kursak rüzgarının rahatlığına bıraktığınızda saatin nasıl geçtiğini ayrım etmeyebilirsiniz. İstanbul’da gezilecek yerler Anadolu Yakası listenizde behemehâl ama mutlaka burası olmalıdır.

1500 yıl öncesinde Bizans İmparatorluğu’nun şehrin deniz ihtiyacını tekabül etmek amacı ile su deposu olarak kullandığı sarnıç, ihtişamı utanmaünden bir çağ saray olarak da kullanılmıştır.Detaylar Yerebatan Sarnıcı hatmızda.

İstanbul Trafiği’nden bahsetmeye gerek nanay lakin iş çıkış saatlerinde buraya ulaşmanın çok da basitçe olmayacağını belirtelim. İstanbul’da gezilecek yerler Anadolu Yakası listesinin olmazsa gayrimümkün yeridir Beylerbeyi.

İstanbul’un fethedilmesinden sonrasında 1460 senesinde yapımına temellanmış ve 1478 yıllında inşaası tamamlanmıştır.Yediyüz bin metrekarelik bir alana sahiptir.Detaylar Topkapı Sarayı hatmızda.

Marmaray ile bu parka buyurmak istiyorsanız Sirkeci’ye denli gelip buradan 5-10 dakikalık bir yürüyüşle evet da tramvayla bir durak zamanla yine parka ulaşabilirsiniz.

Uçmakdere Köyü İstanbul’a doğru yerler beyninde en palas ulaşılabilecek yerlerden biri de Tekirdağ. İstanbul’dan 15 TL’ye vızır vızır Tekirdağ otobüsleri kalkıyor. Buraya yalnızca köfte dalamak ve benim favori tatlılıklalarımdan Hayrabolu lokma ciğerin de gidilebilir.

İstanbul’un tam kalbinde Unkapanı’nda arz alan Bozdoğan ya da dünyanın teşhisdığı adıyla Valens Su Kemeri, dünyada eşine az rastlanan uzunlukta ve katkısızlamlıkta. Zaman şeşndan trafik akarken sert ayrım etmesek de 1.500 seneı aşkın süredir İstanbul’u seyrediyor.

Bandajdat Caddesi üzerinde bulunan çok katlı mağazalar esenladıkları tenzilat ve taksitlendirme avantajlarıyla her bütçeye için tuzakışbilgiş imkânı sunmaktadırlar. İlkbahar ve güz iskonto dönemlerinde sadece Küçük asya yakasının bileğil, İstanbul'un her yerinden mevrut insanoğluın uğrak yeri olan Bağdat Caddesi, aynı zamanda bir buluşma mekânı olarak da bilinmektedir.

İstanbul’a doğru gezilecek yerler arayanlara en kibar alternatifi sunan şehrimiz Bursa oluyor desem abartmış olmam unvanırım. Bursa’da son dönemlerde en etkilendiğim yerlerin başında ise Trilye geliyor. İstanbul’dan sadece 2 zaman kabilinden bir sürede ulaşabileceğiniz Trilye, Rumlar’dan kalma bir balıkçı kasabası.

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. Bayrampaşa ilçesi adını 17. Yüzyılda yaşayan Osmanlı Sadrazamı Alay Ağırbaşlı’dan almıştır. İstanbul fethi eskiden askeri karargâh olarak kullanılan Bayrampaşa ilçesi daha sonra kültür sahaı olarak kullanılmıştır.

7000 m2‘lik bir meydanı kaplayan bu muazzam eserin konstrüksiyonlış amacı İstanbul kurtarılışı sonrası Bizanslılara Karadeniz yolundan istikbal himmetı engellemekti.

Gerçekte 400 senevi olan cami, Süleymaniye ve Sultanahmet camilerinden sonrasında inşa edildiği derunin “Yeni Cami” adıyla anılmaya başlangıçlanmış.

Natür ile baş sarrafiyea keyifli zaman geçirme puntı yakalayacağınız yerler hakkında elan çokça marifet midein “İstanbul’a Benzeyen Gezilecek Yerler” mirlıklı hatma kaynak atabilirsiniz.

Özel aracınızla ulaşacaksanız: Sarıyer cihetında geliyorsanız Sirkeci yönına namuslu, sirkeci cenahında geliyorsanız Solgunyer yerına sahih yönelmeniz gerekir. Yolun deniz kısmı Bu linkte yönında bulunur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *